כפר הארנבונים- חוות נגר

באוגוסט האחרון נפתח כפר הארנבונים בבית לחם הגלילית ואיצי-ביצי היה בין המבקרים הראשונים, והיה פשוט מקסים, מדובר בחווה גדולה יחסית האוספת אליה חיות ומשמשת כמרכז טיפולי וחוויתי.

בסופ"ש האחרון איצי-ביצי בא לביקור נוסף, והפעם החוויה הייתה שונה.

הכפר עצמו הוא רחב מימדים, יש בו פינת יצירה, מתקנים לקטנטנים (גם לפני גיל הליכה), קיוסק, מתנפח לקפיצה, וניתן לראות את החיות המטופלות השונות בכלובים. הילדים גם נהנים מהצגה חביבה ואינטראקטיבית של "מיץ פטל". בנוסף ברחבי הכפר מסתובבות תרנגולות והאווירה היא באמת נעימה ומיוחדת.

בביקור הראשון גולת הכותרת הייתה הכניסה לאזור הארנבים והתוכים, בהדרכתה המקצועית של גלי המדריכה. גם הפעם גלי המקסימה הדריכה אותנו, רק שבמקום קבוצה של 15 (שהיינו באוגוסט) היו בקבוצה שלנו קרוב ל-50 אנשים! מיותר לציין שאין מקום לכל כך הרבה אנשים בפינת הארנבים, ויותר מכל- הכמות הזו היא מפחידה ולא טובה עבור החיות- והן אמורות להיות במרכז. מיד כשהבנו את גודל הקבוצה ביקשנו להיכנס לקבוצה קטנה יותר, ואמרו לנו שיחלקו את הקבוצה הגדולה ל-2 כדי להקטין את הקבוצות, שמחנו והצטרפנו לקבוצה החדשה, שלצערנו גם היא הייתה של למעלה מ30 איש. יצאנו מהאזור של הארנבים אחרי כ-5 דקות, פשוט לא היה נעים לראות את הארנבים בורחים, נדחקים ובעיקר נראים סובלים.

המקום עצמו מלא פוטנציאל, הקסם שלו הוא בזה שהחיות הן במרכז. אתמול הן לא היו- חבל.

נשמח לבוא שוב ולראות שהצוות ערך שינויים והבין שגם אם פחות אנשים ייכנסו ביום, עדיין אפשר לקיים את המקום ולתת לו להגשים את החזון שלו – מקור השראה לקשר מכבד והדדי לבעלי החיים.

 

תגובה אחת

 1. שלום יעל, תודה על הביקורת.
  ביום שבת האחרון באמת היתה לנו בעיה עם ההרשמה וניסינו לחלק את הקבוצות כדי להמנע מעומס.
  המתחם החדש היה אמור להיות מוכן אך הגשמים הרצופים שיבשו לנו את העבודה והמתחם לא היה מוכן והיינו חייבים לתת מענה ולא לאכזב את כל מי שנרשם.
  המקום עדיין בהרצה ואנחנו מנסים ללמוד ולהשתפר כל הזמן, במיוחד ככל שהביקוש גובר.
  בעלי החיים שלנו הם בראש סדר העדיפויות שלנו וחשוב לנו לשמור עליהם ועל איכות החיים הגבוהה שלהם.
  צר לנו שלא לגמרי נהנתם מהביקור האחרון, נשמח לפצות אתכם בביקור הבא.
  באהבה, צוות כפר הארנבונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *